PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   

Baňkování patří k uznávaným čínským léčebným metodám. Spočívá v přikládání baněk, ve kterých je vytvořen podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikádají na reflexní zóny, v průběhu drah na akupunkturní body nebo se používají k masáži. Baňky pomáhají k vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení, otevírají kožní póry a regulují tok Qi a krve.

Využití baněk je zejména u pohybového ústrojí, při akutních i chronických bolestech zad, šíje, při bolestech kloubů, při namožených a zatuhlých svalech. Ale užívají se i u jiných chorob, např. u vysokého krevního tlaku, u plicních chorob, nebo při únavě a vyčerpání. Aplikací baněk se zlepší krevní oběh, posílí se imunita, zrychlí se kožní metabolismus, odstraní se svalové spasmy, zmírní se bolest. Po aplikaci baněk zůstávají na kůži nebolestivé podlitiny, které zpravidla do týdne zmizí.

 

 

Moxování je metoda, kdy se akupunkturní body požehují (nahřívají) pelyňkovým doutníkem. Cigareta (doutník) se drží nad biodem cca ve vzdálenosti 1-2 cm, respektive tak, aby klient cítil mírné teplo. Kromě akupunkturních bodů se nahřívají i oblasti např. nad uložením vnitřních orgánů (např. bederní oblast).

 

 

Moxování účinně doplňuje a rozhýbává Qi (energii v těle), posiluje imunitu, zlepšuje krevní a lymfatický oběh, uvolňuje svalstvo, pomáhá při bolestech a při chronických nemocech.

 

Aktualizováno Úterý, 05 Únor 2013 09:45
 

Kvalitní přírodní kosmetika pro každého.