PDF Tisk Email

Tuina masáže jsou čínské léčebné masážní techniky a manipulace. Spolu s akupunkturou, fytoterapií a dietetikou patří k pilířům čínské medicíny. Vychází z učení o principech yin a yang, orgánech Zang a Fu, z teorie o pěti prvcích, ze znalosti akupunkturních a šlachosvalových drah a akupunkturních bodů. Od běžných masáží se liší právě hlavně prací se systémem akupunkturních drah a bodů.

Při masáži je možné použít množství masážních technik. Vhodné techniky a jejich provádění zvolím na základě vašeho zdravotního stavu. Proto si vždy před masáží uděláme krátkou čínskou diagnostiku vašich konkrétních obtíží nebo požadavků.

Tuina masáž odstraňuje bolesti zad a šíje, bolesti hlavy, únavu, svalové křeče, uvolňuje šlachy, klouby a svaly. Používá se na odstranění problémů s krční páteří, ramenním kloubem, artritidou, tenisovým loktem, ale i u bolestivé menstruace, nespavosti, psychických potížích. Ulevuje od nervového napětí,  stimuluje krevní oběh, odplavuje toxické látky. Stimuluje také funkci vnitřních orgánů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvalitní přírodní kosmetika pro každého.